STRONA GŁÓWNA O HODOWLI NASZE PSY MIOTY SZCZENIETA NASZA DRUZYNA GALERIE WZORZEC RASY LINKI KONTAKT KSIĘGA GOŚCI
strona glowna hodowli seterow irlandzkich Rude Ziolko
historia hodowli
nasze psy
mioty szczeniat seterow irlandzkich
szczeniaki seter irlandzki ogłoszenie
psy z Rudego Ziółka
zdjecia seterow irlandzkich
wzorzec rasy opis wygladu
linki stron o seterach irlandzkich
dane kontaktowe hodowli adres telefon
ksiega gosci
 

 

   Wszystko zaczęło się od Brezy i Fokkera (BIM Wzgórze Wiatrów), którzy w marcu 2001 roku stali się rodzicami trzynaściorga szczeniąt z przydomkiem 'Rude Ziółko'. Trzynastka okazała się szczęśliwa i z małych dzieci szybko wyrosły bardzo mądre i piękne setery. Jeden z piesków - Jager-Jacht, zamieszkał z Fokkerem i szybko stał się ulubieńcem całej rodziny oraz dzielnym towarzyszem swojego ojca. Rok później na świecie pojawiła się kolejna dwunastka Rudych Ziółek, również autorstwa Brezy i Fokkera. Współpraca między państwem obojga rodziców doprowadziła do Unii Kielecko-Warszawskiej, w wyniku której Fokker i Jager wraz z ich właścicielką zostali włączeni do hodowli Rude Ziółko. Latem 2002 roku dołączyła do nas urocza belgijka Annais Rauhbaard, zwana Aneczką. W 2005 i 2006 roku do hodowli Rudych Ziółek dołączyła dwójka prześlicznych potomków Brezy: Ohar i Palinka.

  Obecnie ''Rude Ziółko'' tworzą: Andrzej Bartoszewicz (Kielce) i suki: BREZA Harpol, ANNAIS Rauhbaard - ''Aneczka'' i PALINKA Rude Ziółko - ''Pola'',SARACENIA Rude Ziółko-''Sara''.

 
   

    Renata Czechowska, obecnie Berlińska (Warszawa) i psy: Mł.Ch., CH.Pl., Ch.Cz. JAGER-JACHT "Rude Ziółko" oraz Mł.Ch., Ch.Pl. OHAR Rude Ziółko i Lohmann's OTTER-FOKKA (córka Jachta) tworzą obecnie odrębną hodowlę Fokker's.
   Chcielibyśmy, aby nasze psy były nie tylko urodziwe, ale i dawały sobie radę z zadaniami, do których zostały stworzone. Równie ważne jak oceny z wystaw są dla nas dyplomy z prób polowych, na których sprawdza się wrodzone cechy użytkowe młodych psów. Fokker i Jacht, poza dyplomami I stopnia z tego podstawowego sprawdzianu mogą pochwalić się również osiągnięciami na konkursach pracy wyżłów, gdzie wykazali się umiejętnościami jakie powinien posiadać dobrze wyszkolony towarzysz myśliwego. Jacht ostatnio wykorzystuje te umiejętności w praktyce i jako pies polujący radzi sobie zupełnie dobrze. Do grona psów użytkowych oprócz Jagger-Jachta dołączył MUMINEK Rude Ziółko- KJ I st.,  PALINKA Rude Ziólko uzyskując dyplom na Międzynarodowych Field Trialsach w Busku-Zdroju i Międzynarodowych Field Trialsach w Piotrkowie Trybunalskim oraz brat Poli-PALISANDER z dyplomami I,II,III stopnia na Krajowych FT w Tarnowie,  Międzynarodowych FT w Będzinie i Międzynarodowych FT w Piotrkowie Trybunalskim,CORIANDER Rude Ziółko - FT I st. Krajowy FT Smęgorzów 2016, DIONIZOS Rude Ziółko -FT II st.Krajowy FT Smęgorzów 2017
 
W 2015 r hodowla  Rude Ziółko zyskała nowych członków.Z dalekiej Italii przybył do nas  UK PASSION degli Angeli Rossi.W tym samym roku  pozostały  u nas dzieci naszej Sary -  DIONIZOS - Dyzio i DRACENA -Demi. W 2017 r dojechała do nas ze Słowenii -Seterday JONA .W 2018 r do hodowli dołączyła WANILIA , 2019 r ESSENTIA Rude Ziółko i zamieszkały u Kamili Klimkiewicz  w łódzkiej "części" hodowli. W 2020 r Kamila Klimkiewicz została dopisana jako współwłaścicielka przydomka Rude Ziółko i wspólnie poprowadzimy dalszą hodowlę w Kielcach i niedaleko Łodzi.
 W  niedalekiej przyszłości planujemy jeszcze kolejne  importy suczek .Wkrótce ukaże się nowa graficzna odsłona naszej strony www.