STRONA GŁÓWNA O HODOWLI NASZE PSY MIOTY SZCZENIETA NASZA DRUZYNA GALERIE WZORZEC RASY LINKI KONTAKT KSIĘGA GOŚCI  

 

   Wszystko zaczęło się od Brezy i Fokkera (BIM Wzgórze Wiatrów), którzy w marcu 2001 roku stali się rodzicami trzynaściorga szczeniąt z przydomkiem 'Rude Ziółko'. Trzynastka okazała się szczęśliwa i z małych dzieci szybko wyrosły bardzo mądre i piękne setery. Jeden z piesków - Jager-Jacht, zamieszkał z Fokkerem i szybko stał się ulubieńcem całej rodziny oraz dzielnym towarzyszem swojego ojca. Rok później na świecie pojawiła się kolejna dwunastka Rudych Ziółek, również autorstwa Brezy i Fokkera. Współpraca między państwem obojga rodziców doprowadziła do Unii Kielecko-Warszawskiej, w wyniku której Fokker i Jager wraz z ich właścicielką zostali włączeni do hodowli Rude Ziółko. Latem 2002 roku dołączyła do nas urocza belgijka Annais Rauhbaard, zwana Aneczką. W 2005 i 2006 roku do hodowli Rudych Ziółek dołączyła dwójka prześlicznych potomków Brezy: Ohar i Palinka.

  Obecnie ''Rude Ziółko'' tworzą: Andrzej Bartoszewicz (Kielce) i suki: BREZA Harpol, ANNAIS Rauhbaard - ''Aneczka'' i PALINKA Rude Ziółko - ''Pola'',SARACENIA Rude Ziółko-''Sara''.

 
   

    Renata Czechowska, obecnie Berlińska (Warszawa) i psy: Mł.Ch., CH.Pl., Ch.Cz. JAGER-JACHT "Rude Ziółko" oraz Mł.Ch., Ch.Pl. OHAR Rude Ziółko i Lohmann's OTTER-FOKKA (córka Jachta) tworzą obecnie odrębną hodowlę Fokker's.
   Chcielibyśmy, aby nasze psy były nie tylko urodziwe, ale i dawały sobie radę z zadaniami, do których zostały stworzone. Równie ważne jak oceny z wystaw są dla nas dyplomy z prób polowych, na których sprawdza się wrodzone cechy użytkowe młodych psów. Fokker i Jacht, poza dyplomami I stopnia z tego podstawowego sprawdzianu mogą pochwalić się również osiągnięciami na konkursach pracy wyżłów, gdzie wykazali się umiejętnościami jakie powinien posiadać dobrze wyszkolony towarzysz myśliwego. Jacht ostatnio wykorzystuje te umiejętności w praktyce i jako pies polujący radzi sobie zupełnie dobrze. Do grona psów użytkowych dołączyła ostatnio PALINKA Rude Ziólko uzyskując dyplom na Międzynarodowych Field Trialsach w Busku-Zdroju i Międzynarodowych Field Trialsach w Piotrkowie Trybunalskim oraz brat Poli-PALISANDER z dyplomami I,II,III stopnia na Krajowych FT w Tarnowie,  Międzynarodowych FT w Będzinie i Międzynarodowych FT w Piotrkowie Trybunalskim.